top of page

Krásy Krušnohoří 2016/Schönheit des Erzgebirges 2016

Vážení přátelé Krušnohoří,

srdečně Vám děkujeme za dosavadní podporu při snaze o renesanci současné krásy Krušných hor. Velice si vážíme toho, že právě Vy se podílíte na navrácení života do Krušných hor a napravení negativního povědomí o nich. Děkujeme i Vám, kteří náš kalendář držíte v rukou poprvé.

Nadační fond Obnova Krušnohoří již sedmým rokem připravuje benefiční kalendář Krásy Krušnohoří. Oslovujeme fotografy, vybíráme ze spousty fotografií, přeme se o jejich zařazení do kalendáře. I pro tento rok jsme spojili síly s Destinační agenturou Krušné hory, která vyhlásila "Fotosoutěž o nejkrásnější fotografie z Krušných hor". Podle pravidel měly být fotografie zaměřené na témataKrajina a příroda Krušných hor, Památky a turistické zajímavosti v Krušných horách, Lidé v Krušných horách, jejich život a tradice, Lidé v akci, Sportovní a kulturní akce v Krušných horách. Nejpovedenější fotografie se Vám představují právě v tomto kalendáři. Autory letošních fotografií zachycujících Krušné hory ve dvanácti měsících jsou Daniela Endrštová, František Hasse, Přemysl Jánský, Ivan Douša, Pavel Viktora, Vladimír Šoral a Jaroslav Zimmel. Důvodem, který nás každý rok žene dál, je snaha šířit krásu, kterou naše pohoří oplývá, a podělit se o události, které celoročně pod hlavičkou Nadačního fondu probíhají. Každoročně máme obrovskou radost z toho , kolik společností a jednotlivců si kalendář znovu zakoupí a podpoří tím společný zájem i samotný Nadační fond.

Je nám potěšením informovat Vás o nově vznikajícím benefičním kalendáři Krásy Krušnohoří 2016. V současné době vrcholí přípravy pro jeho tisk a distribuci. V případě Vašeho zájmu i nadále oživovat pozapomenutou slávu Krušných hor nás prosím kontaktujte na telefonním čísle 777 796 165, emailové adrese: herzanova17@seznam.cz, nebo na telefonním čísle 476 000 334 (sídlo Nadačního fondu Obnova Krušnohoří) a na webu www.obnovakrusnohori.cz. Cena kalendáře je 357,00 Kč / 14,50 EU. Za tuto cenu můžete kalendář koupit v Infocentru Lesenská pláň v Horském areálu Lesná.

Významného ocenění jsme získali v soutěži Kalendář roku 2012. Náš kalendář obdržel hned dvě ceny. Umístili jsme se na 3. místě v kategorii Přínos pro turistický ruch a vyhráli Zvláštní cenu společnosti Czech Tourism za propagaci oblasti Krušnohoří jako atraktivní turistické destinace. Vědomí, že naše myšlenka je oceněna jak daleko od svahů Krušných hor, tak i ve světě profesionálních autorů, nás naplňuje chutí šířit renomé Krušnohoří dále.

I pro další roky chceme tradici krušnohorských kalendářů udržet a soustavně upozorňovat veřejnost na Krušné hory jako prostor, který si zaslouží naší zájem .

Nadační fond Obnova Krušnohoří je neziskovou organizací. Touto aktivitou získává finanční prostředky k vydávání dalších knižních titulů a nadačních kalendářů. Z dalších finančních zdrojů, které získává prostřednictvím sponzorských darů, pořádá různé akce pro širokou veřejnost. Jimi zviditelňuje vrcholky Krušných hor a připomíná lidem život našich předchůdců - horalů v dávných dobách. Svými aktivitami podporuje dětské domovy, děti z mateřských škol atd.

Děkujeme za Vaši přízeň a přejeme krásné dny z vrcholků Krušných hor.

S přáním toho nejlepšího v roce 2016 pro Vás, Krušné hory a jejich obyvatele za Nadační fond Obnova Krušnohoří

Správní rada Nadačního fondu

bottom of page