top of page

Dívky z Asociace pro handicap vyhráli víkendový pobyt v Horském hotelu Lesná

Usměvavé tváře, oči plné radosti a dobrá nálada svědčily o tom, jak šťastné byly výherkyně víkendového pobytu v Horském hotelu na Lesné.

Víkendový pobyt od 11. - 12. 10. v zrekonstruovaném Horském hotelu na Lesné a v krásném prostředí krušnohorské přírody vyhrály dvě handicapované dívky z Asociace Pro Handicap OO SPMP Chomutov Veronika Heřmanová z Března u Chomutova (25 let) a její kamarádka Petra Kubcová z Chomutova (38 let). Obě dívky přijely na Lesnou se svými opatrovnicemi maminkou Věrou Kubcovou a babičkou Věrou Urbanovou z Chomutova. Plnohodnotný pobyt pro čtyři osoby s plnou penzí vyhrály 7. 6. 2015, když přijely na Lesnou na akci "Pohádková Lesná", aby tu v zastoupení Asociace prodávaly výrobky vytvořené právě handicapovanými spoluobčany. Obě dívky tu společně s ostatními dětmi, kterých přijíždí na stovky z blízkého i dalekého okolí oslavily svátek dětí. Během odpoledne s pestrým programem plnily na stanovištích různé úkoly a odevzdávaly vyplněné, orazítkované a podepsané soutěžní kartičky.

Vyvrcholením dětského dne bylo losování kartiček o hlavní cenu. Na tento okamžik čekají všechny děti, které o cenu usilovně bojují každý rok. Hlavní cena přinesla výherkyni víkendový pobyt v horském hotelu. Na dvacetipětiletou Verunku se usmálo štěstí a svou výhru si o tento víkend se svým doprovodem řádně užívala. Společně navštívili Krušnohorské muzeum v Lesné, kde se oběma dívkám líbila vyhřátá pec a teplíčko u kamen, v horském hotelu si zase nejraději pochutnávali na oblíbených palačinkách a laté kávě. Prohlédly si geologický park a arboretum a s velkým díky opouštěly v odpoledních hodinách Horský areál Lesná.

Mikroregion Lesenská pláň, Nadační fond Obnova Krušnohoří, obec Deutschneudorf a město Seiffen pořádaly již po šesté česko - německý dětský den s názvem "Pohádková Lesná".

K. Herzánová

bottom of page