top of page

Výtvarná soutěž pro děti - Krušné hory očima dětí 2017

Ahoj kamarádi,

zapojte se do soutěže a vyhrajte krásné ceny.

Stačí namalovat obrázek barevnými křídami na šířku formátu A4 a poslat do Horského areálu Lesná v Krušných horách.

Téma: "Krušné hory očima dětí" - Malí výtvarníci mají za úkol zachytit Krušné hory ve 12ti měsících (tzn. přírodu - zvířata, stromy, klimatické proměny atd.). Každý si vybere jeden měsíc a ten výtvarně vyjádří dle své fantazie. Obrázek musí na druhé straně obsahovat celé jméno autora, věk a emailovou adresu na rodiče - v případě umístění ve výtvarné soutěži.

Soutěž je věkově neomezená.

Slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže probíhá každý rok v Horském areálu Lesná na akci při oslavách svátku dětí „Pohádková Lesná“. Výherci jsou oficiálně vyvoláváni na podium, kde jsou odměněni. Ceny jim předávají starostové obcí a zástupci Mikroregionu Lesenská pláň. Nadační fond obnova Krušnohoří připravuje dětský školní kalendář „ Krušné hory očima dětí“ již 4. rokem, který každoročně putuje a dělá radost dětem ze základních škol, dětských domovů, pěstounských rodin a v nemocnicích na dětském oddělení v celém Ústeckém kraji. Tento kalendář je originální nejenom v tom, že začíná 1. září a končí posledním dnem letních prázdnin, ale informuje malé školáky o svátcích a prázdninách jak na české straně, tak i na německé straně Krušných hor, obsahuje tabulku pro rozvrh hodin, zájmových kroužků, trhací bloček na poznámky a v neposlední řadě autory kreseb jsou samotné děti.

Kontakt: Mgr. Kateřina Herzánová Tel.: +420 777 796 165 E-mail: herzanova17@seznam.cz Adresa: Svahová 32, 431 21

Uzávěrka výtvarné soutěže je 30. 4. 2017. Pro výkresy z města Jirkova, Chomutova, Mostu, Litvínova a přilehlých obcí si po dohodě můžeme přijet osobně v týdnu od 2. do 5. 5. 2017.

Více informací zde ve formátu pdf

bottom of page