top of page

Letošní Šlapání zelí úspěšně za námi!

Šlapání zelí postaru jsme uspořádali k příležitosti 100. výročí republiky.

Jak se dřív připravovalo kysané zelí? To mohli v sobotu vidět návštěvníci akce Šlapání zelí, která se konala v Horském areálu Lesná. Podle starých zvyků tu šlapalo budoucí pochutinu několik zkušených šlapaček. Letos se tu připravilo a ušlapalo rekordních 1084 kilogramů zelí a spotřebovalo se přibližně 25 kg račetické cibule, 5 kg koření a 5 kg soli. Návštěvnice měly možnost si šlapání zelí také vyzkoušet, většina z nich po pár minutách zjistila, že celá příprava kysaného zelí podomácku je pěkná dřina. Na své si také přišli milovníci vepřových specialit, protože součástí šlapání zelí jsou každoroční zabíjačkové hody a hudební slavnosti. Každý si mohl pochutnat na domácích jitrnicích, tlačence, guláši nebo jelítku a také zazpívat či zatančit.

V závěru odpoledne proběhlo losování výherců v soutěži o vepřové speciality, která probíhala celý měsíc na facebooku. Odměnou pro výherce, kteří se nejblíže přiblížili číslu a tipovali, kolik kg zelí se za jedno odpoledne ušlape, bylo za 1. místo - 5 kg vepřových specialit, za 2. místo - 3 kg vepřových specialit a 3. místo - poukaz do Horského areálu Lesná. Oblíbenou podzimní akci ukončily stovky návštěvníků zpěvem české státní hymny.

O této skvělé akci psali i v Chomutovském deníku (k nahlédnutí ZDE). Autorkou sépiových fotografií je B. Jedličková, které moc děkujeme za zaslání :)

!!!Prosíme návštěvníka, který v závěru akce natáčel zpívání české státní hymny, aby své video poslal na david.malat@gmail.com!!!

Mnohokrát děkujeme.

tým Horského areálu Lesná

bottom of page